« Svibanj 2024 »

Posjet naših učenika SŠ Braća Radić
Autor: Mišo Sučević, 4. 10. 2018.

Učenici 3.a i 3.b razreda  posjetili su SŠ Braća Radić u Kaštel Štafiliću.Posjet je bio unaprijed dogovoren s ciljem realizacije projekta Uređenja okoliša kojega smo započeli još u 1.razredu. Učenici  pod vodstvom učiteljica Dragane Kasalo i Suzane Bralić već dvije godine marljivo brinu i uređuju školski vrt kao i dio školskog dvorišta(sadnja mediteranskog bilja i cvijeća ). Učenici su pokazali veliki interes za rad i uređenje školskog vrta te smo željeli da on bude estetski,edukativno i proizvodno što bolje uređen. Stoga smo došli na ideju da bi nam učenici SŠ Braća Radić iz Kaštel Štafilića pod vodstvom svojih učitelja u tome mogli pomoći na način da se ostvari međusobna  suradnja učenika ovih dviju škola.

Posjetio nas je voditelj hortikulturne sekcije  Nikola Škarić uz čiju pomoć i savjete  smo napravili svoje prve reznice smilja i ružmarina iz našeg  školskog  vrta.  Prilikom jučerašnjeg posjeta te iste  smo zasadili u staklenike SŠ Braća Radić. Cilj je da uzgojene sadnice nakon godinu dana presadimo u naš školski vrt te ga još više uredimo i obogatimo. Osim što smo uživali u sadnji razgledali smo i ostale biljke u staklenicima, te upoznali neobiče vrste koje nemamo priliku često vidjeti.

U sklopu škole nalazi se vetrinarska ambulanta za male životinje  kao vježbaonica za učenike srednje škole. Budući da se obilježava Dan zaštite životinja posjetilli smo ih da se prisjetimo kako se ispravno  brinuti o životinjama.

Zaključili smo na kraju posjeta  da se  ubrzo vraćamo u ovu školu jer su bili odlični domaćini i puno toga smo naučili !

Učiteljica Dragana Kasalo