DAN ŠKOLE 2023.
Autor: Ljiljana Čavka, 28. 4. 2023.

DAN ŠKOLE 2023.

Dan naše škole obilježava se 29. travnja, na rođendan prof. Filipa Lukasa po kojem škola nosi ime.  Kako bi taj dan što svečanije obilježili učenici i učiteljice naše škole pripremili su svečanu priredbu.

U priredbi su sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda svojim recitacijama, glumom, izražajnim čitanjem te recitalom. A kako to i jest red sve smo započeli i završili pjesmom našeg školskog zbora.

Nakon uvodne himne Republike Hrvatske i pozdravnog govora naših voditelja, uslijedio je govor ravnateljice Nives Vilić. Ravnateljica je govorila o Filipu Lukasu, njegovu životu i djelu, ali i o brojnim projektima i uspjesima naših učenika na raznim natjecanjima, od debate, preko matematike i sporta do robotike. Uslijedila je još jedna pjesma školskog zbora, Molim za finu tišinu, čijim tekstom su nas pjevači podsjećali na važnost tišine u ovom bučnom svijetu.

Potom su na pozornicu došli učenici 1.a razreda koji su svojim recitacijama Moja škola i Školski život opisivali našu školu i školski život općenito, kako sami naslovi pjesama i govore.

Dramska grupa u igrokazu Potraga za znanjem nas je nasmijala i zabavila. Potom smo ponovo imali priliku poslušati naše najmlađe, učenike 2.d i njihove recitacije Maslačak šalje svoju djecu u svijet i Neven. Učenik Toma Peljić čitao je ulomak iz knjige U krilu bake masline, a učenik Filip Balta je recitirao pjesmu Ekolog.

Učenici 4.c i 4.d nastupili su u recitalu Bratec Martin u kojem smo kroz pjesmu mogli čuti osim hrvatskog, njemački, engleski i francuski jezik. Sedam Kaštela su nam u slici i riječi prikazali učenici 7.d i 7.e

Program je završio još jednom pjesmom zbora, Bože ki, kojom su sudjelovali u projektu Čuvari baštine. U veselom i vedrom raspoloženju učenici i roditelji koji su gledali priredbu naspustili su prostor škole.

Preostaje nam i dalje vrijedno raditi i učiti kako bi svaki novi Dan škole što dostojnije obilježili.

učiteljica Melita Grgantov