« Svibanj 2024 »

Projekt: Fotografija – svijet u mojim očima
Autor: Mario Šego, 21. 6. 2022.

Napokon je došao i taj dan. Projekt Fotografija – svijet u mojim očima je došao kraju i finalna izložba od svih pristiglih fotografija je ugledala svjetlo dana. Da se podsjetimo tijeka projekta. U siječnju je tim sastavljen od učitelja Maria Šege, Marine Boljat i Mrđane Čagalj razmišljao o temama koje će potaknuti na kreativnost učenike i učitelje pa i stručne suradnike na fotografiranje svijeta oko sebe. Svi mi živimo u istoj sredini no svatko sitnice koje nas okružuju vidi na svoj način, ili ga one potaknu na sasvim drugačiji način. Shodno tome tim je izabrao 5 tema, za svaki mjesec po jednu počevši od veljače.

Kako smo se krajem veljače spremali za obilježavanje Dana grada Kaštela tako je i tema bila Kaštela moj grad, a nadalje Male sitnice koje život znače, Minijaturne stvari koje me okružuju, Emocije – što osjećam kad te vidim i Crno-bijeli svijet.

Projekt je krenuo na klimavim nogama. Nije naišao baš na razumijevanje učenika pa je naš tim pokušavao animirati svakoga koga bi sreo. Uvelike nam je pomogla i pedagoginja Finka Ivanović koja se zdušno bacila na fotografiranje najljepših kadrova našega grada i ovim putem joj javno zahvaljujemo. Njen primjer su slijedile i učiteljice Esma Sarajčev te Melita Grgantov. Veliko hvala i njima.

Kako smo za Dan škole napravili mini izložbu s fotografijama rađenima na prve tri teme, u učenicima koji nisu do sada sudjelovali se probudio mali bunt i želja da se i njihove fotografije nađu na velikom panou. Stoga smo za zadnje dvije teme dobili pregršt neobičnih i lijepih fotografija.

Zadnji tjedan nastave, sve fotografije su izložene u atriju škole, a dan prije završetka smo iz svake mjesečne teme izabrali naj fotografiju. Kriterij je bio da nam ta fotografija kaže ono nešto zbog čega zastanemo i zamislimo se. Te fotografije su uvećane ispod naslova, a od njih pet smo izabrali i pobjednike. Tako je prvu  nagradu odnijela fotografija pod temom Crno-bijeli svijet, a fotografirala ju je Mihaela Čavka iz 8.c razreda i to je uslikala svoj vlastiti crtež. Bravo za Mihaelu!

Drugu nagradu je osvojila fotografija iz teme Minijature, a njen autor je Lucija Gotovac iz 3.c razreda. Treću nagradu je osvojila Paula Radić iz 8.c koja je uz pomoć prijateljice fotografirala prijateljstvo na temu Emocije - što osjećam kad te vidim.

Ovim putem moramo upozoriti i zahvaliti se svima koji su poslali svoje fotografije koje nismo objavili, a razlog je jedini taj što su bile mutne. Dogodine, pokušajte ponovo 😊

Hvala svima na sudjelovanju. Iduće školske godine ćemo se potruditi biti još zanimljiviji te se nadamo vašem brojnijem sudjelovanju.

Sve radove možete pogledati na sljedećem videu, kao i proglašenje pobjednika:

Vaš 3M tim, Mario, Marina i Mrđana