MANEKEN ČITANJA-NAŠA LEA LJUBICA
Autor: Mario Šego, 5. 6. 2023.

Revija čitanja, dio književnog programa manifestacije u organizaciji Ogranka Matice hrvatske Kaštela sa svrhom poticanja čitanja, održana je u četvrtak 1. lipnja u Rušincu u Kaštel Lukšiću.

Trinaestero učenika kaštelanskih osnovnih škola F. Lukas, Bijaći, Ostrog, kneza Trpimira i kneza Mislava te srednje škole Braće Radić interpretativno su čitali lirske i prozne tekstove hrvatskih i svjetskih pisaca.

Članovi povjerenstva u sastavu Drinka Bedalov, Ana Matijević i Nataša Jukić predložile su za sudjelovanje na Reviji čitanja dvije učenice naše škole, Karlu Smoljo i  Leu Ljubicu.

Gosti ovogodišnje Revije bili su glumci  Ivan Baranović i  Lovre Kondža.  Duhovitim  i  neposrednim nastupima oduševili su sve nazočne.

Dok je publika, nakon čitanja sviju učenika, birala tko je najbolji, svi čitači ovogodišnje Revije zajedno s članovima Povjerenstva dobili su medalje za sudjelovanje.

Slijedilo je proglašenje najbolje, naša Lea Ljubica!

Blagim glasom dotakla je srca publike dok je čitala usmenu kaštelansku  molitvicu Dječja molitvica pred spavanje koju je zapisao i spasio od zaborava don Frane Bego.

Dobila je priznanje MANEKEN ČITANJA ovogodišnje Revije!

Čestitke, Lea! Velike pohvale, Karla!

Lijepa vijest objavljena je i na stranicama Portala Grada Kaštela