« Ožujak 2024 »

Proslava Dana škole
Autor: Mišo Sučević, 5. 5. 2017.

U petak,  28. travnja 2017. u našoj je školi obilježen Dan škole uz svečanu priredbu. Nakon izvođenja državne himne, prisutnim učenicima, njihovim roditeljima i djelatnicima škole najprije se obratio ravnatelj Petar Mustapić koji je pozdravio sve prisutne, te nam rekao nekoliko rečenica o životu i djelu prof. Filipa Lukasa po kojem je naša škola dobila ime. Nakon toga je izvedena škola himne "Pređi su nam često bili uzor svita" nakon čega je započela priredba na kojoj su učenici naše škole kroz pažljivo uvježbane nastupe izvodili razne pjesme, recitacije, plesove i igrokaze što se je, naravno, dopalo svim prisutnima.

Naši vrijedni učenici, koje su uvježbali njihove učiteljice i nastavnice, pokazali su svoj talent i visoku razinu umijeća za literarno-dramske izvedbe. U svemu je, naravno, sudjelovao školski zbor i školska klapa. Osim svega navedenog, također je bilo i izvođenja ritmičke gimnastike.

Nakon priredbe nastavljeno je druženje okupljenih u holu škole te u zbornici. Zbog ovog svečanog događaja školski satovi bili su organizirani na način da su svi učenici mogli prisustvovati obilježavanju Dana škole.