« Ožujak 2024 »

NOVOSTI IZ GRADSKE KNJIŽNICE
Autor: Ana Kalebić, 10. 9. 2014.

Povodom početka nove školske godine, u vremenu od ponedjeljka, 08. rujna, do utorka 30. rujna, u svim odjelima Gradske knjižnice Kaštela organiziran je povoljniji upis učenika prvih razreda osnovnih škola, kao i povoljniji grupni upis za sve ostale razrede osnovnih i srednjih škola, te za grupne upise odraslih.

Za vrijeme trajanja akcije učenici prvih razreda osnovnih škola trebaju za upis izdvojiti 45,00 kn, umjesto 90,00 kuna, dok djeca iz svih ostalih razreda osnovne i srednje škole navedenu cijenu plaćaju prilikom grupnog upisa, tj. ako se upis u GKK vrši za 10 i više učenika.

Osim toga, Gradska knjižnica Kaštela daruje djeci do treće godine života besplatnu članarinu. Svi roditelji, čija djeca još nisu navršila tri godine, mogu doći u bilo koji odjel GKK s rodnim listom djeteta, a djelatnice Knjižnice će im uručiti besplatnu iskaznicu. Iskaznica vrijedi jednu godinu, a na istu roditelji za dijete mogu uzeti slikovnice, knjige i priče za najmlađu dob.

Čitanje djetetu od najranije dobi obogaćuje njegov rječnik, razvija njegovu maštu, budi znatiželju. Djetetu kojemu se čita učenje postaje prirodan kružni proces radoznalosti, igre i zabave. Ono potiče zbližavanje djece s knjigom i čitanjem te omogućuje njihov rast i razvoj u kulturnom okruženju. Sve to su razlozi zbog kojih svake jeseni postavljamo pitanje: "Je li i Vaše dijete član knjižnice?“

Renata Dobrić, ravnateljica GKK