NOVOSTI IZ GRADSKE KNJIŽNICE
Autor: Ana Kalebić, 3. 7. 2014.

Ljetno natjecanje u čitanju GKK – čitajte i osvojite nagrade!

GKK ove godine po prvi put organizira program pod naslovom “Ljetna zabava u GKK” - radionice, igraonice, glazbene slušaonice, književni klubovi i tribine, koje će se održavati tijekom srpnja i kolovoza.
Posebna novost je ovoljetni program poticanja čitanja za djecu, mlade i odrasle pod naslovom “Ljetno natjecanje u čitanju GKK – čitajte i osvojite nagrade!”.
Svi zainteresirani mogu se prijaviti u jedan od odjela GKK, gdje će ispuniti prijavnicu i uzeti knjige za čitanje. Slijedeći korak je učlanjenje u Facebook grupu - “Ljetno natjecanje u čitanju GKK”, gdje će svi natjecatelji nakon što pročitaju knjigu ostaviti svoju preporuku ili kratku recenziju, tj. dojmove o pročitanoj knjizi.
U prijavnici će biti navedeni svi naslovi koje su natjecatelji u vremenu od 01. srpnja do 15. rujna pročitali, a u skladu s tim će tijekom rujna, u povodu Međunarodnog dana pismenosti, najuspješnijima biti podijeljene nagrade, i to u kategorijama “djeca, mladi i odrasli”. Inače, sva djeca u dobi od 5 do 15 godina koja tijekom ljeta pročitaju više od deset knjiga, dobit će diplome i prigodne nagrade.
Osnovni cilj “Ljetnog natjecanja u čitanju GKK” jest poticanje korisnika, i to posebno mlađih korisnika, na čitanje tijekom ljeta.

Povoljniji upis u GKK od 01. do 10. srpnja!

Gradska knjižnica Kaštela s ciljem popularizacije čitanja tijekom ljeta organizira akciju povoljnijeg upisa za sve nove članove po cijeni od 45,00, umjesto 90,00 kuna u vremenu od 1. do 10. srpnja.
Iskoristite priliku i družite se u GKK tijekom ljeta s knjigom i s ostalim korisnicima, a ne zaboravite sudjelovati i u “Ljetnom natjecanju u čitanju GKK”, u sklopu kojega možete osvojiti vrijedne nagrade.

Ljetno radno vrijeme GKK s korisnicima

Radno vrijeme Gradske knjižnice Kaštela s korisnicima tijekom srpnja i kolovoza: odjeli GKK u Kaštel Sućurcu, Kaštel Gomilici i Kaštel Novome – svaki dan od 7.30 do 13.00 i od 14.30 do 20 sati; odjeli GKK u Kaštel Kambelovcu, Kaštel Lukšiću i Kaštel Starome – ponedjeljkom i utorkom od 14.30 do 20 sati, te srijedom, četvrtkom i petkom od 7.30 do 13 sati. Sve dodatne informacije možete dobiti na adresi elektronske pošte gradskaknjiznicakastela@gmail.com ili na brojeve telefona svih odjela GKK.